Celem projektu było zaangażowanie pracowników w działania mające przybliżyć im wartości firmy i pozwolić zrozumieć dlaczego działania oparte na tych wartościach są istotne dla pracowników i całej organizacji.
Wyzwaniem postawionym uczestnikom projektu było wspólnie planowanie, projektowanie i konstrukcja Miasta Marzeń, które dodatkowo miało odzwierciedlać wartości organizacji. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które pracowały różnymi dzielnicami miasta oraz przydzielonymi im wartościami organizacji. Dodatkowo wprowadzony został podział na różne grupy zawodowe – konstruktorzy, malarze, budowniczy, urbaniści, architekci, kierownicy budowy, liderzy grupy – tu wszyscy byli niezbędni, a ich umiejętności komunikacyjne i organizacyjne poddane były próbie. Wszystkie grupy odpowiadały za wspólne tworzenia miasta i projekt tła i makiety.
Miasto posiadało także konkretne założenia urbanistyczne: podział na dzielnice, określona liczba mostów, parków czy stadionów sportowych, które uczestnicy musieli wypełnić stale komunikując się z sąsiednimi dzielnicami. Uwzględnienie i pokazanie na makiecie wartości firmy odbywało się na przykład poprzez rozwieszanie plakatów miejskich, nadawanie nazw ulicom, parkom czy stadionom.
Projekt Miasto Marzeń to doskonała sytuacja, w której każdy uczestnik mógł poczuć i zwizualizować swoją wizję wartości organizacji. Projekt umożliwił także wypracowanie zasad współpracy i komunikacji zespołowej w oparciu o wartości przyjęte przez organizację. Efektem wspólnego działania było scalenie grupy oraz zrozumienie i poznanie wartości firmy przez pracowników. Mieli oni okazję zastosować wartości w praktyce, a to ułatwiło im skuteczne ich stosowanie w codziennej pracy, a także zrozumienie procesów i planów biznesowych firmy określanych w duchu przyjętych wartości.
Zobacz jak nasze działania dostosowane do specyfiki organizacji wpłynęły na komunikację i efektywność pracy liderów, brygadzistów i zespołów produkcyjnych.
Sprawdź rozwiązanieNasz dedykowany projekt rozwojowy, który aktywował otwartą, partnerską komunikację oraz wspólne szukanie rozwiązań przez pracowników i przełożonych.
Sprawdź rozwiązaniePrzeczytaj jak dobra diagnoza potrzeb i gra symulacyjna wpłynęły na współpracę w zespole i rozwój kompetencji dotyczących zarządzania czasem i projektami.
Sprawdź rozwiązaniePrzeczytaj jak nasz projekt oparty na dobrej zabawie pozwolił zbudować otwartą komunikację i zmotywował do współpracy wszystkich członków zespołu.
Sprawdź rozwiązanieJak przekonać pracowników, że realizacja celu i efekt ich działań zależy od świadomość wspólnego kierunku, zintegrowanych działań i sprawnej komunikacji.
Sprawdź rozwiązanieDowiedz się jak mądrze zmotywować menedżerów do realizacji postawionych przed nimi celów i usprawnić zarządzanie zespołami w czasie zmian organizacyjnych.
Sprawdź rozwiązanieJak można wypracować standardy oraz spójne podejście kadry zarządzającej w procesie prowadzenia rocznych rozmów oceniających pracowników?
Sprawdź rozwiązanieJak zaprojektować skuteczny i przyjazny system komunikacji oraz przygotować ambitny rywalizujący zespół do pracy w konkurencyjnym środowisku.
Sprawdź rozwiązanie