fbpx Event – Maszyna Goldberga – Brainstream
Event – Maszyna Goldberga

Maszyna Goldberga ? czyli integracja z wyzwaniem ?

Sprawdź nasze rozwiązanie

1 Cel

Celem projektu była integracja pracowników oraz podkreślenie istoty współpracy w działaniu i dobrej, otwartej komunikacji w osiąganiu celów wspólnego celu.

W czasie projektu podkreślone zostały 4 wyzwania dla grupy:

  1. Sukces mechanizmu to sukces całego zespołu. Jest to spektakularna zabawa, która wywołuje pozytywne emocje i zmusza do pracy zespołowej. Mechanizm całkowicie angażuje i pochłania wszystkich.
  2. Pozytywne emocje: Budowaniu Mechanizmu towarzyszą dobry humor, spontaniczne emocje, oraz wytrwałość w dążeniu do perfekcji.
  3. Wspólny cel: Wszyscy uczestnicy pracują nad jednym dziełem. Osiągnięcie celu jest tu możliwe jedynie dzięki pracy zespołowej.
  4. Strategia: Nasz Mechanizm to doskonała nauka strategii, zarządzania czasem i wyznaczania wspólnego kierunku działania.

2 Działania podjęte w ramach programu:

Uczestnicy biorą czynny udział w tworzeniu i uruchomieniu Mechanizmu Goldberga. Zadaniem uczestników jest stworzenie i wymyślenie koncepcji przekazywania energii w budowanym mechanizmie. Wszystkie jego elementy działają na zasadzie reakcji łańcuchowej i tworzą? jedno wspólne kinetyczne domino (jeden element napędza drugi, ten zaś kolejny). Gra wymaga od uczestników kreatywnego myślenia, umiejętności współpracy, komunikacji w zespole oraz umiejętności szybkiej i wspólnej reakcji na pojawiające się zmiany i wyzwania. 

3 Korzyści dla organizacji:

W efekcie przeprowadzonego projektu pracownicy organizacji mieli okazję przetestować jaki wpływ na efekty ich działania ma świadomość wspólnego celu, zintegrowane działania oraz sprawna komunikacja. Uczestnicy mogli sprawdzić efektywność wspólnych działań, ukierunkowanych na realizację jasno określonego celu. Te doświadczenia uświadomiły im, że mają rzeczywisty wpływ na budowanie dobrej komunikacji i relacji w zespole oraz fakt, że razem osiągną więcej.

Sprawdź również

Efektywne Spotkania Online Pracowników BGK

Sprawdź rozwiązanie

Akademia Train The Trainers

Sprawdź rozwiązanie

Program Rozwoju Talentów

Sprawdź rozwiązanie

Zarządzanie Konfliktem

Sprawdź rozwiązanie

Zarządzanie Zespołem

Sprawdź rozwiązanie

Efektywność osobista Pracowników BGK

Sprawdź rozwiązanie

Inteligencja emocjonalna Pracowników BGK

Sprawdź rozwiązanie

Obsługa klienta z elementami sprzedaży

Sprawdź rozwiązanie

Szkolenie obsługa klienta

Sprawdź rozwiązanie

EVENT budowanie i zarządzanie zespołem

Sprawdź rozwiązanie

Produkcja – szkolenia rozwojowe.

Zobacz jak nasze działania dostosowane do specyfiki organizacji wpłynęły na komunikację i efektywność pracy liderów, brygadzistów i zespołów produkcyjnych.

Sprawdź rozwiązanie

Projekt Rozwoju Liderów – Branża IT

Nasz dedykowany projekt rozwojowy, który aktywował otwartą, partnerską komunikację oraz wspólne szukanie rozwiązań przez pracowników i przełożonych.

Sprawdź rozwiązanie

Zarządzanie sobą w czasie

Przeczytaj jak dobra diagnoza potrzeb i gra symulacyjna wpłynęły na współpracę w zespole i rozwój kompetencji dotyczących zarządzania czasem i projektami.

Sprawdź rozwiązanie

Event – Miasto Marzeń

Zobacz jak gra symulacyjna, praca na wartościach i dobra zabawa pozwoliły zrozumieć pracownikom działania i wartości organizacji.

Sprawdź rozwiązanie

Auto Moto Show

Przeczytaj jak nasz projekt oparty na dobrej zabawie pozwolił zbudować otwartą komunikację i zmotywował do współpracy wszystkich członków zespołu.

Sprawdź rozwiązanie

Zarządzanie Zespołem -GoWork

Dowiedz się jak mądrze zmotywować menedżerów do realizacji postawionych przed nimi celów i usprawnić zarządzanie zespołami w czasie zmian organizacyjnych.

Sprawdź rozwiązanie

Ocena okresowa pracowników

Jak można wypracować standardy oraz spójne podejście kadry zarządzającej w procesie prowadzenia rocznych rozmów oceniających pracowników?

Sprawdź rozwiązanie

Efektywna Komunikacja

Jak zaprojektować skuteczny i przyjazny system komunikacji oraz przygotować ambitny rywalizujący zespół do pracy w konkurencyjnym środowisku.

Sprawdź rozwiązanie