Celem warsztatu było zwiększenie efektywności na poziomie osobistym oraz wypracowanie skutecznych narzędzi radzenia sobie z wielozadaniowością. Czas pracy zdalnej sprawił, że pewne nawyki wchodzą nam w krew. Praca po godzinach, brak balansu między życiem prywatnym a zawodowym, uczestnicy warsztatu potrzebowali metod, które pomogą stawić czoła tej sytuacji, Chcieli wdrożyć nowe narzędzia, które wniosą odrobine oddechu do ich codzienności by znaleźć czas na przestrzeń, która pozwoli nabrać wiatru z żagle.
Warsztat był świetną okazją by podczas realizacji poszczególnych zadań poznać techniki zwiększające efektywność i skuteczne zarządzanie sobą w czasie. Uczestnicy mieli okazję nabyć umiejętności skutecz-nego planowania a także poznać metody niezbędne w ustalaniu priorytetów. Istotnym punktem szkolenia była gra strategiczna -dzień pracownika. Poszczególne etapy gry odzwierciedlały konkretne zadania i me-chanizmy, którymi kierujemy się realizując zadania. Dzięki metodzie GTD Davida Allena uczestnicy szko-lenia mogli znaleźć sposób na multitasking.
Poznali mobilne sposoby na zastosowanie tej koncepcji dzięki aplikacjom wykorzystującym metodę GTD. Temat pożeraczy czasu uświadomił uczestnikom, że nie tylko czynniki zewnętrzne są odpowiedzialne za ten mechanizm. Omawiając poszczególne przypadki przekonali się jak ogromny wpływ na rozdysponowa-nie tego cennego zasobu jakim jest czas ma ich osobowość i cechy charakteru takie jak np. perfekcjonizm czy nadmierny optymizm.
Moment, w którym okazał się, że Ci wszyscy złodzieje czasu, na których tak narzekają są w obszarze ich wpływu był cennym doświadczeniem dla niejednego uczestnika.
Warsztat był świetną okazją by nauczyć się skutecznie działać w trudnych warunkach pracy zdalnej. Uczestnicy przekonali się, że podnosząc efektywność i wykonując powierzone zadania z zastosowaniem poznanych metod skutkuje większą przestrzenią na sprawy prywatne, domowe, pozazawodowe. Uczestnicy mogli przetestować nowe narzędzia. Dzięki takiemu podejściu nabrali biegłości w zarządzaniu zadaniami z której to mogli skorzystać stosując poznane metody na swoim stanowisku pracy.
Zobacz jak nasze działania dostosowane do specyfiki organizacji wpłynęły na komunikację i efektywność pracy liderów, brygadzistów i zespołów produkcyjnych.
Sprawdź rozwiązanieNasz dedykowany projekt rozwojowy, który aktywował otwartą, partnerską komunikację oraz wspólne szukanie rozwiązań przez pracowników i przełożonych.
Sprawdź rozwiązaniePrzeczytaj jak dobra diagnoza potrzeb i gra symulacyjna wpłynęły na współpracę w zespole i rozwój kompetencji dotyczących zarządzania czasem i projektami.
Sprawdź rozwiązanieZobacz jak gra symulacyjna, praca na wartościach i dobra zabawa pozwoliły zrozumieć pracownikom działania i wartości organizacji.
Sprawdź rozwiązaniePrzeczytaj jak nasz projekt oparty na dobrej zabawie pozwolił zbudować otwartą komunikację i zmotywował do współpracy wszystkich członków zespołu.
Sprawdź rozwiązanieJak przekonać pracowników, że realizacja celu i efekt ich działań zależy od świadomość wspólnego kierunku, zintegrowanych działań i sprawnej komunikacji.
Sprawdź rozwiązanieDowiedz się jak mądrze zmotywować menedżerów do realizacji postawionych przed nimi celów i usprawnić zarządzanie zespołami w czasie zmian organizacyjnych.
Sprawdź rozwiązanieJak można wypracować standardy oraz spójne podejście kadry zarządzającej w procesie prowadzenia rocznych rozmów oceniających pracowników?
Sprawdź rozwiązanieJak zaprojektować skuteczny i przyjazny system komunikacji oraz przygotować ambitny rywalizujący zespół do pracy w konkurencyjnym środowisku.
Sprawdź rozwiązanie