fbpx 4 Szkolenia dla trenerów, w które warto zainwestować – Brainstream

4 Szkolenia dla trenerów, w które warto zainwestować

Jest wtorek, godzina 8:45 rano. Za 15 minut oficjalnie rozpoczyna się szkolenie sprzedażowe, które poprowadzisz pierwszy raz w swojej karierze trenera. Na sali czeka już na Ciebie 9 osób, które skrupulatnie notują coś w swoich otwartych zeszytach

Nie odczuwasz stresu. Jesteś dobrze nastawiony, a za Twoim sukcesem stoją miesiące przygotowań i ciężkiej pracy. Godzina 9:00 wybiła. Pewnym krokiem wchodzisz do pomieszczenia czując prześwitujący wzrok uczestników na sobie. Jednak wiesz, że zrobiłeś dobre pierwsze wrażenie. Przez kolejne godziny zainteresowałeś grupę tematyką, wywiązała się inspirująca dyskusja, a do ćwiczeń praktycznych nie brakowało chętnych. Sukces! Mnóstwo pytań, podziękowania pod koniec i świetne oceny szkolenia. Jak to możliwe?

Historia z cyklu success story nie jest wymysłem copywritera. Taka jest rzeczywistość. To właśnie nauka oraz trening umiejętności trenerskich pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt. Jednak w jakie szkolenia powinieneś zainwestować, aby zwiększyć swoje kompetencje i pewność siebie? Zarówno początkujący trener, jak i ten z doświadczeniem, wezmą pod uwagę:

1# Szkolenia uzupełniające wiedzę teoretyczną i praktyczną

Ile razy byłeś świadkiem sytuacji, kiedy trener spotkał się z pytaniem uczestnika, na które nie znał odpowiedzi? Szkolenie teoretyczne nie tylko pozwoli Ci uzupełnić wiedzę z danej dziedziny, którą być może już częściowo posiadasz, ale także da Ci wskazówki, jak nie dopuścić do takiej sytuacji. Dzięki wiedzy praktycznej i wielu symulacjom zaplanujesz i sprawdzisz własną reakcję na niewygodne pytania. Co więcej dowiesz się, jak zachować zimną krew i wyjść z takiej sytuacji z twarzą.

2# Szkolenie z pracy z grupą

Prowadzenie szkoleń dla grupy jest sztuką. Każdy uczestnik różni się od siebie poziomem motywacji, sposobem nauki i przyswajania wiedzy, postawą oraz wartościami, jakimi kieruje się w życiu. Dlatego przy wyborze szkolenia z pracy z grupą upewnij się, czy uwzględniono w nim radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w grupie, zarządzanie emocjami i wykorzystanie różnorodnej formy pracy z grupą w oparciu o dynamikę procesu grupowego. Dzięki umiejętności interaktywnej pracy z grupą, będziesz w stanie trafić do uczestnika i zainteresować go tematyką bez względu na różnice między Wami.

3# Szkolenie z zastosowania metod i technik trenerskich

Dzięki szkoleniom teoretycznym zdobyłeś wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu warsztatu trenera, które są niezbędne do samodzielnego planowania oraz realizacji szkolenia. Poznałeś także zasady współpracy z grupą podczas procesu szkoleniowego. Zatem możesz zgłębić już tajniki uniwersalnych metod oraz technik trenerskich, które wykorzystasz zarówno w szkoleniach miękkich, jak i twardych. Im więcej metod opanujesz w praktyce, tym łatwiej będzie Ci dobrać je pod grupę uczestników na podstawie wcześniejszego wywiadu.

4# Szkolenie wzmacniające swobodę psychologiczną w roli prowadzącego zajęcia

Każdy w swoim życiu przynajmniej raz uczestniczył w szkoleniu, podczas którego był wpatrzony w swojego trenera, jak w obraz? i nie mamy tutaj na myśli jego urody. Wyprostowana sylwetka, głos wprost z przepony, szeroki zakres wiedzy specjalistycznej przekazanej ludzkim językiem. Pewność siebie oraz swoboda psychologiczna jest do wypracowania. Jeżeli stojąc przed ludźmi czujesz, że chcesz uciec, to szkolenie jest Twoim must have!

Jedyne, co nam pozostało to cena. W przypadku pojedynczego szkolenia często sięgają one zenitu i nikt tak naprawdę nie wie ?czemu?. Dlatego zastanów się nad kompleksowym rozwiązaniem, jakim jest trzydniowe szkolenie. W takiej formie będziesz pracował nad każdym wymienionym powyżej aspektem pracy trenera, co da Ci pewny szlif swoich umiejętności i zapłacisz tylko raz.

Już dzisiaj zapoznaj się z naszym szkoleniem Train the trainers  i przekonaj się, że jest stworzone z myślą o Tobie. W  razie wszelkich pytań, pisz śmiało. Jesteśmy tutaj dla Ciebie.

Iwo Konopek

Trener Trenerów, Mentor

Trener, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, coach, socjolog i pedagog. Specjalista od rozwoju osobistego i szkoleń managerskich. Prowokator zmian i inspirator do działania. Kreator wizerunku, trener autoprezentacji.

Doświadczenia menadżerskie budowałem kierując zespołami w kilku firmach. Były to zespoły sprzedażowe lub projektowe w takich organizacjach jak Empik czy Telbridge.

Od 7 lat niemal bez przerwy spotykam się na sali szkoleniowej z kadra zarządzającą różnych firm i organizacji.Naliczyłem niemal 700 dni pracy na sali w obszarach menadżerskich.Szczególnie mocno przywiązany jestem do koncepcji K. Blancharda oraz P. Lencioniego.

Sprawdź również

6 kroków do motywacji w firmie produkcyjnej

Motywacja pracowników produkcyjnych nie jest łatwym zadaniem, jest jednak niezwykle istotna. Dobrze zmotywowany pracownik będzie wykonywał swoją pracę nie tylko dokładniej, ale i wydajniej.

Zmiany na rynku pracy. Czy rosnąca liczba usług szkoleniowych poprawi sytuację pracodawców?

Rynek szkoleń to bardzo dynamicznie zmieniający się obszar gospodarki. W obecnych czasach popyt na takie usługi stale rośnie. Z tego powodu przybywa również firm oraz trenerów, którzy…

5 najbardziej pożądanych kompetencji menedżerskich w nowoczesnej organizacji.

Najwyższa pora porzucić słowa ?za moich czasów? na rzecz tego, co jest dzisiaj i będzie w przyszłości. Jeśli wciąż żyjesz przekonaniem…